KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 11713001

nr 1171 3001

John Jon-And

(1889-1941), Sverige

Blyertsteckning, "Wilhelm Kåge". Signerad, daterad -38. 24x14 cm. Proveniens Wilhelm Kåge

John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 mars 2018
kl 18:13:05

26/3 11:30:17 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

John Jon-And

Läs mer om John Jon-And